V roce 2001 členská základna čítala 85 členů, to je 67 mužů a 18 žen. 2 členové zemřeli Antonín Kališ a Josef Krejčí a 2 členky se odhlásily: Marie Benáčková a Jana Vášová. Tři členové byli nově přijati a to: Tomáš Poul, Kamil Toman a Petr Kosour. Výbor se sešel 3x a konala se 1 členská schůze.

Na valné hromadě byl do výboru jednoznačně zvolen Luboš Pešek. Nastoupil do funkce za Pavla Valentu, který se odstěhoval z místa bydliště.

V únoru se konala soutěž Dolnoloučská zima, kde se z 35 družstev B družstvo umístilo na 8. místě a A družstvo na 24. místě. 9. září v Novém Městě na Moravě se konal 4. ročník Hasičského dne a vyhlášení výsledků okresní ligy za účasti 28 družstev a nepříznivého počasí v areálu SKI hotelu, kdy se obě družstva dostala do finále. Celkově skončila: B družstvo na 5. místě a A družstvo na 6. místě. Celkové umístění ve Žďárské lize z 18 přihlášených družstev Radostín nad Oslavou obsadil: B na 5. místě a Radostín nad Oslavou A obsadil 8. místo. Během této sezóny si obě družstva zakoupily nové dresy a sponzor pan Jiří Dvořák (firma Jurko Transport) jim uhradil plnou cenu v hodnotě 12 500 korun.

Zásahová jednotka vyjížděla k pěti požárům a to: 30. dubna požár lesa Krásněves u lihovaru, 24. července požár kolny soukromého zemědělce v Kyjově, 3. srpna stoh slámy zemědělského družstva v Ostrově nad Oslavou, 30. srpna rodinný domek u Klímů v Kněževsi a 24. listopadu kolna v Měříně.

Na valné hromadě ukončil svou funkci kronikář Josef Němec starší, který tuto kroniku založil společně s tehdejším starostou bratrem Bohumilem Kudílkem. Novou kronikářskou se stala sestra Lenka Inwaldová.