Na začátku roku 2005 členská základna čítá 91 členů. V průběhu roku se ze sboru odhlásili Jaroslav Svoboda, Magdalena Večeřová a zemřel Drahoslav Ryba st., pohřeb se konal 23. března a zúčastnilo se ho 75 hasičů z celého okresu. Členskou základnu tvoří 88 členů, tj. 71 mužů a 17 žen.

Tento rok byl volební, ustavující schůze se konala 2. ledna.

Starostou byl zvolen Josef Pešek
Náměstek starosty Luboš Pešek
Velitel Jiří Jan
Strojník Josef Drápela
Preventista Vlastimil Inwald
Jednatel Miroslav Láznička
Hospodář Ing. Drahoslav Ryba
Kulturní referent Tomáš Poul
Kronikářka Lenka Inwaldová

20. března se konalo okresní shromáždění delegátů v Novém Městě na Moravě.

Starostou okresního sdružení byl zvolen pan Luboš Zeman

1. náměstkem starosty Ing. Josef Ryba – Radostín nad Oslavou
2. náměstkem starosty Jan Slámečka – Olší u Tišnova
3. náměstkem starosty Antonín Teplý – Velké Meziříčí

5. června se uskutečnila okrsková soutěž v Pavlově, na které naše družstvo obsadilo 1. místo a v okresním kole skončilo na 3. místě.

Žďárské ligy v požárním sportu se zúčastnily 3 družstva mužů. Mimo tyto soutěže se naše družstva zúčastňovaly i dalších soutěží, a to v Novém Městě na Moravě, večerní soutěž v Telči a Širokém Dole.

Zásahová jednotka se zúčastnila námětového cvičení v Radostíně nad Oslavou, dne 18.3. požáru rodinného domu p. Josefa Blahy Radostín nad Oslavou č.27, požáru trávy u železniční trati v katastru obce Ostrov nad Oslavou a požáru lesa v katastru obce Znětínek.