V tomto roce nás opustili na věčnost naši dva členové a to: Bohumil Pivníčka a Antonín Němec. Sbor má tedy 109 členů, z toho 17 mladých hasičů, 74 mužů a 18 žen. Výbor se sešel k šesti schůzím. Uspořádali jsme 10 kulturních akcí.

23. června se konala okrsková soutěž v Zadním Zhořci. Z našeho sboru se soutěže zúčastnila 2 družstva. Družstvo starších mužů se umístilo na 1. místě, na 2. místě skončilo družstvo mladších mužů.
29. května se uskutečnila okresní soutěž v požárním sportu v Bystřici nad Pernštejnem, které se zúčastnilo družstvo Radostín nad Oslavou a skončilo na 4. místě.

V tomto roce se uskutečnil již 15. ročník Zďárské ligy, které se zúčastnilo jedno družstvo mužů a celkově naši muži skončili na 17. místě.

Týmy našich mladých hasičů se i letos zúčastnily soutěže Regional cupu mládeže. V celkové soutěži tým B se umístil na krásném 4. místě. Tým A získal 115 bodů, skončil na 1. místě a zároveň se stal držitelem rekordu v čase 11,98 sek. Za tento úspěch byli mladí hasiči oceněni putovním pohárem, který jim byl předán na Valné hromadě v Novém Městě na Moravě.

Již delší dobu nás velice znepokojoval půdní prostor nad přístavbou garáže na hasičské zbrojnici. Na křidlici na střeše, která byla použita, se již podepsal zub času. Materiál a věci, které byly na půdě uskladněny, nebyly mnohdy pod nánosy sněhu ani k nalezení. Proto se velitel dohodl se starostou obce, že je třeba tento stav řešit a na základě toho byla zadána projektová dokumentace na nástavbu hasičské zbrojnice. Přitom se zároveň zjistilo, že požární zbrojnice není od jejího zbudování zkolaudována a je tzv. „černá stavba“. Z tohoto důvodu musel starosta obce pan Josef Fabík zahájit všechna potřebná řízení ke stavebnímu povolení. Zbrojnice byla nakonec zkolaudována a bylo jí přiděleno číslo popisné 233. Stavební odbor vydal stavební povolení na nástavbu garáží. V zimě jsme sehnali nějaké plné cihly z bouračky v ZP ZERAS a.s. Byl postaven výtah a 9. dubna v pátek se začalo se sundáváním křídlice a krovu. V sobotu 10. dubna se začalo zdít, traverzy nad okna a strop jsme měli uschovány z dřívějška a byly následně použity. 6 krovů na vazbu bylo použitých a 6 nových krovů a prkna na pokrytí střechy nám věnoval pan Miloš Švoma. Vazbu zhotovil pan Petr Poul. Plechovou krytinu a zalaťování provedl pan Bohumil Chmelař z Pavlova. Plastová okna vyrobil pan Pavel Pešek – člen našeho sboru. Následně byly provedeny vnitřní a venkovní omítky. Byla vybourána a následně zabetonována podlaha ve staré zasedací místnosti a udělán potěr v zasedačce nové. Provedlo se také zateplení krovu skelnou vatou a byl udělán sádrokartonový strop firmou Veselský ze Žďáru nad Sázavou. Celkem členové SDH na této přístavbě odpracovali 922 hodin v celkové hodnotě 199.615,50 Kč, z toho okna 24.264 Kč, střecha 86.316 Kč, sádrokartonový strop 41.744 Kč.

Z činnosti zásahové jednotky:

8. ledna- požár rekračního střediska APOLLO Hliné
29. dubna- požární lesního porostu mezi Ostrovem nad Oslavou a Bohdalcem
17. července- čerpání vody ve sklepě ve Znětínku č. 62
17. července – čerpání vody u Krejzů v Radostíně nad Oslavou č.17
3. srpna- záchrana koně v jímce u p. Dvořáka Radostín nad Oslavou č.51
25. srpna – vyhlášení poplachu – hledání osoby v katastru obce Obyčtov
Námětové cvičení – dálková doprava vody v Zadním Zhořci.